HAKKIMIZDA

Hakkımızda
Alışverişte Bereket sloganıyla 2001 yılında Fethiye’de ilk marketimizi açarak gıda ve perakende sektörüne güçlü bir adım attık. Devamında Mendos Market olarak 2002 yılında lokum imalatına başladık. Zamanla bölgedeki birçok otel ve restoranın toptan gıda ihtiyaçlarının temininde önemli bir merkez haline geldik. Market konsepti olarak yerel ve milli duruşumuz, dostluk ve bereketi önceleyen hizmet anlayışımızla kısa zamanda bölgede halkımızın öncelikli tercihi haline geldik. 2015 yılında daha çok müşteriye ulaşmayı hedefledik ve Mendos Market Seydikemer şubemizi hizmete açtık.

Vizyonumuz

Kalite ve müşteri memnuniyeti yaratan hizmetlerimizle, Mendos Market ailesinin bir üyesi olarak gördüğümüz müşterilerimizin isteklerini dikkate alarak yenilenen ürün çeşitlerimizle, beğenilen taze ürün grubumuzla, ürünlerimizin lezzetiyle; tüm ürünlerimizin kalitesi ve adil fiyat politikasıyla farklılaşan; Fethiye ve Seydikemer’de, güvenilerek tercih edilen ilk marka olmak.

Misyonumuz

Çalışanlarıyla, müşterileriyle, tedarikçileriyle ve kamuoyuyla dürüst, şeffaf iletişimini ve itibarini korumak, güçlendirmek.

Bu günlere gelmemize katkı sunan tüm müşterilerimize yürekten teşekkür ediyor, bereketli alışverişler diliyoruz. Mendos Market Ailesi


Kurucumuz

Burhanettin TUNA

20.01.1958 günü Fethiye Kayaköy’de doğdu. İlkokulu aynı köyde bitirdikten sonra çalışma hayatına atıldı. 1980 yılında emniyet mensubu olarak MUĞLA, Dalaman ve Fethiye Emniyet teşkilatının farklı birimlerinde çalıştı. Gördüğü lüzum üzerine 1989 yılında istifa ederek emniyetten ayrıldı. Şirketlerde satış ve pazarlama üzerine 4 yıl çalıştıktan sonra tahin, helva, lokum imalatı üzerine kendi şirketi olan Başak Tarım ürünleri Limited Şirketi’ni kurdu. 2000 yılında ortaklıktan ayrılarak, 2001 yılında market işletmesi ve lokum imalatı üzerine yeni işyerini açtı ve Fethiye’nin saygın işletmelerinden biri haline getirdi. Halen kurmuş olduğu Mendos Market firmasında kendi işini yapmaya devam ediyor.

Aynı zamanda 2004 yılından bu yana Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyesi ve bu dönemde de başkan yardımcısı ikinci başkan olarak görev yapmaktadır. Ayrıca son 3 yıldır Ayışığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığını yürütmektedir. Bunların yanı sıra Muğla Müsiad kurucu ve yönetim kurulu üyesi ve birçok sivil toplum kuruluşlarında görev yapmaktadır

Evli ve 3 çocuk babası olan Burhanettin Tuna, orta derecede ingilizce bilmektedir.